Kapitálové životní pojištění

Objevte výhody, které Vám nabízí kapitálové životní pojištění. Jedná se o nejčastěji uzavíranou životní pojistku, která nechybí v nabídce žádné pojišťovny. Toto pojištění se uzavírá pro případ smrti a dožití, je tedy doplněné spořící složkou, která se pojištěnému vyplácí po uplynutí smlouvy formou odbytného. Stejně jako u penzijního připojištění je i zde možnost využití daňového odpočtu.

 

Chcete si sjednat kapitálové životní pojištění?

Díky nám máte jedinečnou příležitost sjednat si kapitálové pojištění za výhodných podmínek. Jsme nezávislí pojišťovací makléři, kteří svým klientům pomáhají s uzavíráním výhodných pojistek. Víme, že v nabídce pojišťoven je těžké se zorientovat. Proto vám kromě kapitálového životního pojištění nabízíme i rizikové životní pojištění nebo investiční životní pojištění.

 

Jaké kapitálové životní pojištění uzavřít?

Pojištění pro případ smrti i dožití

Z jakých typů kapitálových životních pojistek můžete vybírat? Nejběžnější je pojištění pro případ smrti a dožití, u kterého se ve smlouvě standardně sjednává stejná částka pro oba případy. Toto životní pojištění se běžně uzavírá až do věku 60 let. Plní především funkci ochrany a aby bylo efektivní, je potřeba ho mít smlouvu alespoň na 30 let.

 

Částku pro smrt a dožití si můžete sjednat i v různém poměru. Například že v případě smrti bude vyplacen až trojnásobek v porovnání s dožitím apod. 

 

Pojištění pouze pro dožití

Uzavřít si můžete také kapitálové životní pojištění s vypořádáním pojistné události. Sjednává se jedna částka pouze pro případ dožití. Pokud pojištěný zemře, tak se tato částka vyplatí oprávněné osobě. Na rozdíl od prvního případu zde není nutné při sjednání vyplňovat zdravotní dotazník. Pojišťovny k této formě kapitálového životního pojištění přistupují rozdílně. Už jen proto se vyplatí nechat si od nás poradit se sjednáním tohoto produktu. Pojištění bude obecně výnosné, pokud se uzavře alespoň na 20 let.

 

Existuje také typ pojištění, které se vyplatí pouze v případě dožití. Pokud zemřete, oprávněná osoba nic nedostane. Jedná se o opak rizikového životního pojištění a žádná pojišťovna ho v ČR ho aktuálně nenabízí.

 

Kapitálové životní pojištění od nás se Vám vyplatí!

  • Vztahuje se na smrt i dožití.
  • Má spořící složku, která se vyplácí ve formě odbytného.
  • Pojištění se standardně uzavírá až do věku 60 let.
  • Nabízí garantované zhodnocení finančních prostředků mezi 2 až 2,4 % p.a.
  • Zaplacené pojištění je možné odečíst od daňového základu.
  • Dá se sjednat i různé připojištění - úraz, trvalá invalidita, pojištění pracovní neschopnosti.


Máte zájem o více informací týkající se kapitálového životního pojištění? Kontaktujte nás